Advertise Here

ZEDERACH

- Another Blogger Blog'sFHP - fyziologicky prospěšné hladovění 2.

 Co se děje během diety?
235754-top_foto1-w974t.jpg
Když přestanete jíst, tělo bude ještě nějakou dobu pracovat naprosto normálně. Jako zdroj energie pro spalování tuků se nebudou využívat uhlohydráty (normálně dodávané potravou), ale zásoby glykogenu ve svalech a v játrech. Tyto zásoby však nejsou nikterak velké a budou vyčerpány (v závislosti na Vašem výdeji energie) během 1-2 dnů. Jakmile dojdou zásoby glykogenu, začnou se v krvi hromadit produkty nedokonalého spalování tuků (kyselina mléčná, aceton). To může způsobit bolest hlavy, únavu a slabost. V tomto případě pomůže procházka na čerstvém vzduchu, hluboké dýchání a sprcha. Příznaky autointoxikace mohou narůstat do 6.-10. dne hladovění, potom rychle zmizí a budete se cítit dobře.
69667.jpg
Tělo se jakoby přepne do režimu autolýzy. Jako by pochopilo, že další příjem potravy je v nedohlednu, a začne skutečně šetřit a spalovat samo sebe. Spalují se zásoby podkožního tuku, ale samozřejmě i bílkoviny z různých tělesných tkání. Spalování tělesných bílkovin není rovnoměrně rozložené mezi všechny tělesné orgány, tělo bílkoviny čerpá z tkání pro něj méně důležitých. A nyní se dostáváme k jednomu úžasnému účinku FPH. Tělo v době hladovění používá jako zdroj potřebných bílkovin převážně tkáně, které jsou oslabené, nemocné, a také nádory, srůsty apod. Zvláště po odeznění acidózy (oněch nepříjemných příznaků autointoxikace) se začnou silně projevovat sebeobranné a samoléčitelské schopnosti organismu. Normalizují se biochemické procesy a sekrece žláz, vylučují se jedy a odpadní látky, zlepšuje se látková výměna, asimilace potravin se normalizuje, dochází k omlazování tkání, zlepšuje se trávení, krevní oběh atd. Těchto skvělých účinků může využít "každý" (o kontraindikacích bude řeč později).
hubena_1.jpg


U lidí s chronicky nedostatečnou hmotností (nehledě na množství přijímané stravy) se často jejich hmotnost po FPH zvyšuje na normální úroveň. U lidí, kteří využívají FPH jako prostředek k zbavení se přebytečných kilogramů, dochází k optimalizaci hmotnosti (pokud se opět nezačnou nesprávně stravovat). Prostě dochází v každém případě k normalizaci asimilace (eměny a využití živin).

Půběh FHP, provádění, doporučení, upozornění
 imagescaejtufx.jpg
Je lepší, když tělo na půst trochu připravíte. Doporučuji Vám např. 3 dny před zamýšleným FPH upravit životosprávu. Úplně vypusťte uzeniny, omezte maso, snižte celkový příjem potravy, přejděte na přirozenou stravu - ovoce, zelenina, ořechy, mléko. Obzvláště na začátku hladovění dochází k intenzivnímu vylučování toxinů (jedů) a tato příprava Vám pomůže trochu zmírnit počáteční "šok". FPH začněte klystýrem (výplachem střev). Tuto procedůru provádějte prvních 3-5 dnů denně, později např. každé 3 dny. Během celého FPH pijte pouze čistou vodu, nepřijímejte ani minimální množství potravy!!! Pokud tělu nebudete dodávat žádné jídlo, nedojde během celého postu k avitaminóze ani k žádným jiným problémům (spojených např. s nedostatkem bílkovin apod.). Jakmile by jste však přijímali i malé množství jídla, došlo by k problémům. Tělo by se nepřeorientovalo na autolýzu (samotrávení), ale Vaše počínání by vyhodnotilo jako nedostatečný příjem základních složek potravy včetně minerálů a vitamínů, s odpovídajícími následky.
Doporučený pohyb
pila2.jpg
695707_zima-chlad-ochladenie-choroba-chripka-zena-sal.jpg
Během FPH se denně sprchujte, choďte na procházky, zhluboka dýchejte! Pomůžete tím tělu zbavit se toxinů a zmírníte následky lehké autointoxikace. Denně pijte dostatek vody! Hlad téměř (někdy i úplně) zmizí během prvních 3 dnů, chuť na něco "dobrého" Vás však nejspíš za celou dobu nepřejde (osobně téměř vždy během FPH přečtu všechny kuchařky, které najdu). Dbejte na hygienu dutiny ústní! Bohužel se však musíte smířit s tím, že Vás bude provázet nečistý dech a povlak na jazyku. Další skutečností, která Vás zaskočí, je chlad. Tělo bude mít problémy s termoregulací - udržením tělesné teploty. Hodně se oblékejte!
fyzicka-aktivita.jpg
Do překonání acidotické krize můžete pociťovat únavu, slabost, nevolnost, bolest hlavy. Váš dech bude zrychlený a povrchní (mělký), trochu zrychlený bude i tep. Nevstávejte příliš rychle, jinak budete pociťovat lehkou závrať. Pokud si např. dáte nohu přes nohu, začne Vás během chvíle "brnět". Po překonání acidotické krize (6-10 dnů) se Vám zlepší nálada a prakticky zmizí pocit únavy. Nejspíš budete najednou cítit tolik energie a chuti do nějaké aktivity, jako již dávno ne. Je to až neuvěřitelné.
ikona-pozor.jpg
Signálem pro ukončení FPH je nejčastěji (pokud se neobjeví významné problémy) hladu. Pokud se objeví silný hlad, je to signál, kterým nám tělo říká, abychom ukončili hladovění! Dál již nepokračujte, ale začněte z návratovou dietou!

Kontraindikace
Situace, kdy se s FPH začínat nesmí (nemělo by se):
- akutní tuberkulóza
- Basedova choroba (zvětšení štítné žlázy)
- leukémie
- cirhóza jater
- cysty
- novotvary vnitřních orgánů
- stav hlubokého vyčerpání
Účinky
 • Vysoký či nízký krevní tlak: oba extrémy velice dobře reagují na FPH, při nízkém vstupním TK dochází k jeho zvýšení, při vysokém TK dochází ke snížení téměř na optimální hodnotu. Obvyklá doba hladovění je 10-15 dnů.
 • Snižování hladiny cholesterolu
 • Stavy po infarktu myokardu: FPH podstatně zlepšuje situaci, zlepšení je viditelné i na EKG - zlepšení prokrvení srdečního svalu
 • Žaludeční vředy, vředy na dvanáctníku: bolesti většinou mizí po 3-5 dnech, obvyklá doba FPH je 15-25 dnů
 • Jaterní a žlučníkové problémy: pokud se jedná o problémy se žlučníkem, kdy jsou diagnostikovány "kameny", dochází při FPH poměrně často k bolestivým záchvatům - když kameny "odcházejí"
 • Kožní nemoci: při FPH dochází k zlepšení, pro úplné vyléčení je potřeba většinou 2-3 opakování v průběhu 1-2 let
 • Alergie(astma, senná rýma, kopřivka, ekzémy): při astmatických záchvatech je potřeba podávat léky, jakmile záchvaty skončí (obvykle cca. po 5 dnech), s podáváním léků přestat
 • Polyartritida: dobré výsledky; obvyklá doba FPH 18-25 dnů; zlepšení se pozoruje hlavně v 2. a 3. stádiu hladovění
 • Dna: výborné výsledky, rychlé zlepšení
 • Revmatismus: zlepšení
 • Pankreatitida: výborné výsledky
 • Oční problémy: Při FPH se zlepšuje zrak, léčí se šedý zákal, zánět spojivek, glaukom (zelený zákal)
 • Diabetes (cukrovka): výrazné zlepšení, v časných stádiích úplné vyléčení
4f5dd2c7d826d5a6aa530000.png      
   Buďtě zdraví :) 
                 (bio-life.cz)

1 komentářů:

Blogger řekl(a)...

Objevte eToro, největší sociální investiční síť na světě, kde 1,000,000y klientů vydělávají kopírováním obchodních rozhodnutí našich nejlepších obchodníků.

Připojte se k úspěchu Spojte se s více než 4,000,000 obchodníků a investorů ze 170 zemí

Otevřené obchody na eToro - 227,651,647

Okomentovat